Zpět
9/6/2020
Nápad by byl, ale najít odvahu?
Jeden z motivů

Jeden z motivů

Moje první kabelka a její kamarádky

Tak a jde se psát první příspěvek. Jak dlouho mi trvalo než jsem se odhodlala? Tak to vím přesně, bylo to déle než je zdrávo. A teď vážně.  Nebojte dělám si srandu, Já a být vážná? To je vážně protimluv nebo nonsence chcete-li.

Jsou to asi 4 roky co jsem na netu narazila na zajímavé stránky s látkami a dalšími doplňky pro šití. Udělat objednávku jsem se odhodlávala do letošního července. Na konec jsem po velkém vybírání a přebírání nákupního košíku objednala svou první objednávku eko-kůže. Bylo to těžké mají spoustu nádherných motivů.

Ach jo proč ten balík ke mě putuje vždycky tak dlouho ach jo :-(

(realita - cca 4 dny, ale trpělivost a já jsme zatím nebyly představeny.)

A tak byla odstartovaná nová etapa tvorby kabelek, batohů, kapsiček a spousty dalších věcí z eko-kůže.

Jde se tvořit

Hned jak jsem rozbalila balík tak jsem měla miliardu a jeden nápad co budu šít, ale také jsem měla strach aby jsem nic nepokazila. Po několika nápadech, náčrtcích a změnách jsem se rozhodla pro kulatou kabelku. Proč? Jo tak důvod asi neuhodnete.  Potřebovala jsem kabelu na elektro-koloběžku a hlavně na zámek, který nemám kam dát, když se mi nechce vozit velký batoh. 

Kulatá kabelka je výzva, Na první pokus to asi není moc chytrej ani logickej nápad, ale já a logika nejsme moc velcí kamarádi. Tak jsem si narýsovala střih, vše pečlivě popsala a sepsala si pracovní postup. Taky jsem měla spásnou myšlenku vše nafotit a zdokumentovat, aby jsem mohla dát pěkný příspěvek třeba i s návodem na blog. To se na konec nezdařilo. Pokaždé se nachystám že budu celý postup fotit a dokumentovat, dokonce zvládnu i pár fotek udělat, ale to je vše. Problém je, že jak sednu za šicí stroj tak nevidím neslyším a a dokonce čas od času i zapomenu dýchat samým nadšením. 

Záměr, že jednou udělám pořádný foto návod by byl. Jenom to zatím nedopadlo, ale to se poddá.

Ušitá kabelka se na konec povedla a nebylo to nijak složité. Jen je potřeba si vše pořádně promyslet před samotným začátkem. Dokonce se líbila tak moc, že jsem ušila kabelku i kamarádce, taky jeden batůžek a další objednávky čekají. Moc nápadů, málo času a jenom jedny ručičky, ale i to se stává.

Moc fotek jsem při tvoření neudělala tak na závěr aspoň náhled hotové kabelky.

Postupně je budu přidávat do galerie. Pokud by jste měli o nějakou kabelku nebo batůžek zájem, stačí napsat.

fotky mojí první kabelky.

fotky mojí první kabelky.

Tak se mi asi nakonec po několika pokusech povedlo příspěvek nahrát. Hurá je čas si jít lehnou a nechat si zdát o dalším tvoření.